Yhteystiedot
Kunnantalo
Puistopolku 1
02580 Siuntio
Kunnan vaihde palvelee arkisin 9–15.
09 260 611
Fax 09 256 2417
siuntio@siuntio.fi
Kirjasto
Sivistyskampus Siuntion sydän
Puistopolku 2, B-ovi
02580 Siuntio
Kirjastossa on asiakaspalvelua
seuraavasti:
Ma, ti, to 13–19
Ke, pe 10–16
Tekninen toimisto
Siuntiontie 504
02580 Siuntio
Tekninen toimisto palvelee puhelimitse arkisin 9–15 puhelinnumerossa 050 386 0815.
Henkilökunta on tavattavissa sopimuksen mukaan. Sovi tapaaminen sähköpostitse tai puhelimitse.
Yhteystietohakemisto
Aleksis Kiven koulu
-
Linda Stenström
Kasvun ja oppimisen ohjaaja
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Craig Rantaniemi
Kasvun ja oppimisen ohjaaja
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Peetu Hakanen
Kasvun ja oppimisen ohjaaja
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Janna Nyholm
Kasvun ja opetuksen ohjaaja
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Annette Fröberg
Kasvun ja opetuksen ohjaaja
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Maria Kausto-Turner
Ranskan kielen tuntiopettaja
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Toni Hilakari
Resurssiopettaja alakoulu
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Maaret Söderblom
Kuvataiteen lehtorin viransijainen 31.12.2023 asti
Puistopolku 2
-
Harri Sivonen
Resurssiopettaja
Puistopolku 2
-
Tuuli Laakso
Resurssiopettaja
Puistopolku 2
-
Mauri Laakso
Laaja-alainen erityisopettaja, yläkoulu
Puistopolku 2
-
Mikko Kinnunen
Erityisluokanopettaja 5D
Aleksis Kiven koulu Puistopolku 2
-
Minna Kare
Resurssiopettaja, alkuopetus
Puistopolku 2
-
Lauri Hietalahti
Liikunnan ja terveystiedon lehtori
Puistopolku 2
-
Pasi Hakola
Matemaattisten aineiden lehtori
Puistopolku 2
-
Erika Esselström
Luokanopettaja 5A
Puistopolku 2
-
Sofia Christiansen
Laaja-alainen erityisopettaja, alakoulu
Puistopolku 2
-
Henkilöstöhuone
Puistopolku 2
-
Sanna Ylipuranen
Luokanopettaja 1 A
Puistopolku 2
-
Tarja Wilén
Luokanopettaja 2B
Puistopolku 2
-
Anne-Maria Vesalainen
Musiikin tuntiopettaja
Puistopolku 2
-
Nanna Turunen
Luokanopettaja 4A
Puistopolku 2
-
Kati Tuomainen
Uskonnon opettaja, Luokanopettaja 3A
Puistopolku 2
-
Ruusa Toljamo
Käsityön lehtorin viransijainen, luokanohjaaja 9A
Puistopolku 2
-
Sanna Toivanen
Kielten opettaja, Erityisopettaja
Puistopolku 2
-
Maria Telenius
Luokanopettaja 2A
Puistopolku 2
-
Maaret Tassberg
Luokanopettaja 6B
Puistopolku 2
-
Heidi Strömberg
Erityisluokanopettaja 3-4D
Puistopolku 2
-
Pauliina Smolander
Rehtori
Puistopolku 2
-
Outi Sjöberg
Koulusihteeri
Puistopolku 2
-
Marjo Sippola-Immonen
Luokanopettaja 1B
Puistopolku 2
-
Renata Sgobba
Kielten lehtori, virkavapaalla 2.6.2024 asti
Puistopolku 2
-
Mari Sarviaho
Kuvataiteen lehtori, virkavapaa 1.8.2023-30.6.2024
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
-
Johanna Saario
Luokanopettaja 4B
Puistopolku 2
-
Teemu Ristiniitty
Biologian ja maantiedon lehtori, Luokanohjaaja 7C
Puistopolku 2
-
Irmeli Rask
Erityisluokanopettaja 1-2D
Puistopolku 2
-
Minna-Kristiina Paakki
Laaja-alainen erityisopettaja
Puistopolku 2
-
Juha Okkeri
Fysiikan ja kemian lehtori, Luokanohjaaja 8B
Puistopolku 2
-
Laura Nurmi
Kielten lehtori, Luokanohjaaja 8B
Puistopolku 2
-
Anne Nordlund
Luokanopettajan viransijainen 5B
Puistopolku 2
-
Riikka Niemenlehto
Apulaisrehtori
Puistopolku 2
-
Maarit Mård
Kielten lehtori
Puistopolku 2
-
Pirkka Mikkola
Historian ja yhteiskuntatieteiden lehtori, luokanohjaaja 7C
Puistopolku 2
-
Reija Laine
Matematiikan lehtori, Käsityön opettaja, Luokanohjaaja 9C
Puistopolku 2
-
Maria Lahti
Äidinkielen ja kielten lehtori
Puistopolku 2
-
Janne Kolvanki
Käsityön lehtori, virkavapaalla 1.8.2023-31.7.2024
Puistopolku 2
-
Mirja Kiviahde
Erityisluokanopettaja 8-9D
Puistopolku 2
-
Saana Khalil Stenvall
Luokanopettaja 3B
Puistopolku 2
-
Elina Hynynen
Äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori
Puistopolku 2
-
Roosa Holm-Rinkinen
Kotitalouden lehtori, Luokanohjaaja 8A
Puistopolku 2
-
Kia Hellström
Oppilaanohjaaja
Puistopolku 2
-
Marja-Liisa Hartikainen
Luokanopettaja 6A
Puistopolku 2
-
Janina Fröberg
Erityisluokanopettajan viransijainen 7D
Puistopolku 2
-
Frank Dürr
Liikunnan ja kielten lehtori, luokanohjaaja 7A
Puistopolku 2
-
Kristiina Auvinen
Erityisluokanopettaja 6 D
Aleksis Kiven koulu, Puistopolku 2
Arkisto
-
Tuula Tiiperi
Arkistosihteeri
Puistopolku 1
Daghemmet Lilla Alexis
-
Daghemmet Lilla-Alexis, 5-vuotiaat
5-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Daghemmet Lilla Alexis, 3-vuotiaat
3-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Daghemmet Lilla Alexis, Larverna
1-2-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Daghemmet Lilla Alexis, 4-vuotiaat
4-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Sabina Ekström
Yksikkövastaava
Koulutie 3, 02580 Siuntio
Hallinto-osasto
-
Miia Pihlainen
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Katariina Lahdelma
Toimistotyöntekijä
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Helpdesk
Kunnan helpdesk
Siuntiontie 504 G
-
Roger Forsman
ICT-asiantuntija
Siuntiontie 504 G
-
Päivi Kumpumäki
Kanslisti
Puistopolku 1
-
Lasse Kasurinen
ICT-tuki
Siuntiontie 504 G
-
Riina Mannersola
Henkilöstöasiantuntija
Puistopolku 1
-
Tuula Tiiperi
Arkistosihteeri
Puistopolku 1
-
Paulina Maja
Hallintokoordinaattori
Puistopolku 1
-
Antti Loisa
Talouspäällikkö
Puistopolku 1
-
Niko Kannisto
Hallintojohtaja
Puistopolku 1
-
Juha-Pekka Isotupa
Kunnanjohtaja
Puistopolku 1
-
Guido Hellberg
Controller
Puistopolku 1
-
Ulla Forsberg
Hallinnon asiantuntija
Puistopolku 1
-
Anders Ahlskog
Henkilöstöpäällikkö
Puistopolku 1
-
Hellevi Raita
Viestintäkoordinaattori
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
Henkilöstöyksikkö
-
Riina Mannersola
Henkilöstöasiantuntija
Puistopolku 1
-
Anders Ahlskog
Henkilöstöpäällikkö
Puistopolku 1
Hyvinvointipalvelut
-
Hyvinvointipalvelut
-
Satu Lindberg
Hyvinvointiohjaaja
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Maija Sivonen
Hyvinvointikoordinaattori
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
ICT-yksikkö
-
Helpdesk
Kunnan helpdesk
Siuntiontie 504 G
-
Roger Forsman
ICT-asiantuntija
Siuntiontie 504 G
-
Lasse Kasurinen
ICT-tuki
Siuntiontie 504 G
Jukolan päiväkoti
-
Jukolan päiväkoti, Karhunpesä (2-3-vuotiaat)
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Jukolan päiväkoti, Nallemetsä (3-4-vuotiaat)
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Jukolan päiväkoti, Mesikämmenet (3-5-vuotiaat)
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Helena Huusko
Yksikkövastaava
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
Kirjasto
-
Laura Ristola
Kirjastovirkailija
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Viljami Lumikko
Informaatikko
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Kirjasto
Asiakaspalvelu
Puistopolku 2
-
Aino Mykrä
Kirjasto- ja kulttuurikoordinaattori
Puistopolku 2
-
Hannele Laitinen
Kirjastovirkailija
Puistopolku 2
-
Maarit Tuomisto
Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden päällikkö
Puistopolku 2
-
Susanne Eriksson
Palveluvirkailija
Puistopolku 2
-
Reeta Arponen
Kirjastovirkailija
Puistopolku 2
Kulttuuri
-
Viljami Lumikko
Informaatikko
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Helena Tarkio-Pynnönen
Palveluvirkailija
-
Aino Mykrä
Kirjasto- ja kulttuurikoordinaattori
Puistopolku 2
-
Maarit Tuomisto
Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden päällikkö
Puistopolku 2
Kuntakehitysosasto
-
Satu Österberg
yritysneuvoja
Siuntiontie 504 A, 02580 Siuntio
-
Mika Partanen
Vihdin elinkeinopäällikkö
-
Olli-Heikki Dahlgren
Yritysneuvoja, aloittavat yrittäjät
-
Jytta Poijärvi-Miikkulainen
Kuntakehitysjohtaja
Siuntiontie 504
-
Teija Liuska-Eloranta
Maankäyttöpäällikkö
Siuntiontie 504
-
Kaisa Kivelä
Elinvoimapäällikkö
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
Nuorisopalvelut
-
Jonna Farin
Nuorisopalvelukoordinaattori
Puistopolku 2, F-ovi, 02580 Siuntio
-
Sissy von Schoultz
Koulunuorisotyöntekijä
Puistopolku 2
-
Jonas Ehrnsten
Nuoriso-ohjaaja
Puistopolku 2
-
Julia Hirvonen
Koulunuorisotyöntekijä
Puistopolku 2
-
Pia Suominen
Etsivä nuorisotyöntekijä, päihdeohjaaja
Puistopolku 2
-
Janna Kujala
Etsivä nuorisotyöntekijä
Puistopolku 2
-
Mika Puurunen
Työpajaohjaaja
Puistopolku 2
-
Paula Kivekäs
Hyvinvointipäällikkö
Puistopolku 2
Palvelukeskus
-
Tau Lehto
Kunnanpuutarhuri
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
-
Marko Puruskainen
Kiinteistömestari
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
-
Pauli Koljonen
Kenttämestari
Siuntiontie 504
-
Arto Inkinen
Rakennuttajapäällikkö
Siuntiontie 504
-
Riku Haili
Palvelukeskuspäällikkö
Siuntiontie 504
Pikku-Lotan päiväkoti
-
Satu Pöyry
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Pikku-Lotan päiväkoti, Pupulaakso (1-3-vuotiaat)
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
-
Pikku-Lotan päiväkoti, Ketunkolo (1-3-vuotiaat)
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
-
Hanna Hilokoski
Yksikkövastaava
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
Rakennusvalvonta
-
Patrick Köhler
Rakennusvalvontapäällikkö
Siuntiontie 504
-
Marlene Rehnman
Lupasihteeri
Siuntiontie 504
-
Jonas Selenius
Apulaisrakennustarkastaja
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
Ruotsinkielinen esiopetus
-
Svenska förskolan, esiopetusryhmä
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Mikaela Lemström
Yksikkövastaava
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
Sivistysosasto
-
Viljami Lumikko
Informaatikko
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Satu Lindberg
Hyvinvointiohjaaja
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Jonna Farin
Nuorisopalvelukoordinaattori
Puistopolku 2, F-ovi, 02580 Siuntio
-
Marjatta Voutilainen
Alueellinen varhaiskasvatuksen sosionomi
-
Maria Sinclair
Alueellinen varhaiskasvatuksen sosionomi
-
Helena Tarkio-Pynnönen
Palveluvirkailija
-
Viktoria Dragon
Yksikkövastaava
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Hanna Hilokoski
Yksikkövastaava
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
-
Helena Huusko
Yksikkövastaava
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Sabina Ekström
Yksikkövastaava
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Mikaela Lemström
Yksikkövastaava
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Veera Alestalo
Yksikkövastaava
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Nina Holmberg
Koulusihteeri
Puistopolku 2
-
Patrik Johansson
Vahtimestari
Puistopolku 2
-
Julia Hirvonen
Koulunuorisotyöntekijä
Puistopolku 2
-
Pia Suominen
Etsivä nuorisotyöntekijä, päihdeohjaaja
Puistopolku 2
-
Janna Kujala
Etsivä nuorisotyöntekijä
Puistopolku 2
-
Miika Smolsky
Varhaiskasvatuksen digiosaaja
-
Maija Sivonen
Hyvinvointikoordinaattori
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Cilla Ojala
Hallintokoordinaattori
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Aino Mykrä
Kirjasto- ja kulttuurikoordinaattori
Puistopolku 2
-
Mari Mikonaho-Ratia
Varhaiskasvatuspäällikkö
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Mari Mettälä
Oppilashallinnon koordinaattori
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Sini Tiainen
Kasvatus- ja opetuskoordinaattori
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Eero Kling
Sivistystoimenjohtaja
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Maarit Tuomisto
Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden päällikkö
Puistopolku 2
-
Paula Kivekäs
Hyvinvointipäällikkö
Puistopolku 2
-
Tuire Rönkkö
Palvelualuevastaava
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Nina Isometsä
Varhaiskasvatuksen ruotsinkielinen palvelualuevastaava
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Maj-Britt Hellström
Hallintoasiantuntija
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Anneli Hellgren
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Joel Harju
Vastaava vahtimestari
Puistopolku 2
-
Susanne Eriksson
Palveluvirkailija
Puistopolku 2
-
Wilhelmiina Arjatsalo
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
Sjundeå svenska skola
-
Keittiö
-
Erityisopettaja
-
Opettajainhuone
-
Nina Holmberg
Koulusihteeri
Puistopolku 2
-
Katarina Lodenius
Rehtori
Puistopolku 2
-
Heidi Hilkku
Opettaja
Puistopolku 2
-
Kenneth Degerman
Opettaja
Puistopolku 2
-
Carola Bäckström
Opettaja
Puistopolku 2
-
Tiina Blomqvist
Opettaja
Puistopolku 2
Suomenkielinen esiopetus
-
Suomenkielinen esiopetus, C-ryhmä
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Suomenkielinen esiopetus, A-ryhmä
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Suomenkielinen esiopetus, B-ryhmä
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Ruotsinkielinen esiopetusryhmä
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Veera Alestalo
Yksikkövastaava
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
Talousyksikkö
-
Antti Loisa
Talouspäällikkö
Puistopolku 1
-
Guido Hellberg
Controller
Puistopolku 1
Tekninen osasto
-
Tau Lehto
Kunnanpuutarhuri
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
-
Marko Puruskainen
Kiinteistömestari
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
-
Patrick Köhler
Rakennusvalvontapäällikkö
Siuntiontie 504
-
Jukka Limo
Ympäristötarkastaja
Siuntiontie 504
-
Emil Vehanen
Liikenne- ja paikkatietoinsinööri
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
-
Marlene Rehnman
Lupasihteeri
Siuntiontie 504
-
Ann-Britt Latvala
Hallinnon asiantuntija
Siuntiontie 504
-
Pauli Koljonen
Kenttämestari
Siuntiontie 504
-
Lotta Juusti
Ympäristöpäällikkö
Siuntiontie 504
-
Arto Inkinen
Rakennuttajapäällikkö
Siuntiontie 504
-
Svante Holmberg
Käyttömestari
Siuntiontie 504
-
Riku Haili
Palvelukeskuspäällikkö
Siuntiontie 504
-
Jonas Selenius
Apulaisrakennustarkastaja
Siuntiontie 504, 02580 Siuntio
-
Kenneth Flythström
Tekninen johtaja
Siuntiontie 504
Tyyskylän päiväkoti
-
Tyyskylän päiväkoti, Nopsajalat (3-5 v.)
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Tyyskylän päiväkoti, Vauhtivarpaat (3-4 v.)
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Tyyskylän päiväkoti, Touhutassut (alle 3v)
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Viktoria Dragon
Yksikkövastaava
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
Työpaja Virta
-
Mika Puurunen
Työpajaohjaaja
Puistopolku 2
-
Paula Kivekäs
Hyvinvointipäällikkö
Puistopolku 2
Uimahalli
-
Maija Sivonen
Hyvinvointikoordinaattori
Puistopolku 2, 02580 Siuntio
-
Paula Kivekäs
Hyvinvointipäällikkö
Puistopolku 2
Varhaiskasvatus
-
Daghemmet Lilla-Alexis, 5-vuotiaat
5-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Satu Pöyry
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Jukolan päiväkoti, Karhunpesä (2-3-vuotiaat)
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Tyyskylän päiväkoti, Nopsajalat (3-5 v.)
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Tyyskylän päiväkoti, Vauhtivarpaat (3-4 v.)
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Tyyskylän päiväkoti, Touhutassut (alle 3v)
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Daghemmet Lilla Alexis, 3-vuotiaat
3-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Daghemmet Lilla Alexis, Larverna
1-2-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Daghemmet Lilla Alexis, 4-vuotiaat
4-vuotiaat
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Jukolan päiväkoti, Nallemetsä (3-4-vuotiaat)
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Jukolan päiväkoti, Mesikämmenet (3-5-vuotiaat)
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Pikku-Lotan päiväkoti, Pupulaakso (1-3-vuotiaat)
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
-
Pikku-Lotan päiväkoti, Ketunkolo (1-3-vuotiaat)
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
-
Viktoria Dragon
Yksikkövastaava
Tyyskyläntie 3, 02570 Siuntio
-
Hanna Hilokoski
Yksikkövastaava
Sudenkaari 63, 02580 Siuntio
-
Helena Huusko
Yksikkövastaava
Aleksis Kiven tie 1, 02580 Siuntio
-
Sabina Ekström
Yksikkövastaava
Koulutie 3, 02580 Siuntio
-
Nina Isometsä
Varhaiskasvatuksen ruotsinkielinen palvelualuevastaava
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Anneli Hellgren
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Wilhelmiina Arjatsalo
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
Vesihuoltolaitos
-
Ann-Britt Latvala
Hallinnon asiantuntija
Siuntiontie 504
-
Svante Holmberg
Käyttömestari
Siuntiontie 504
Yleinen hallinto
-
Miia Pihlainen
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Katariina Lahdelma
Toimistotyöntekijä
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
-
Päivi Kumpumäki
Kanslisti
Puistopolku 1
-
Paulina Maja
Hallintokoordinaattori
Puistopolku 1
-
Niko Kannisto
Hallintojohtaja
Puistopolku 1
-
Juha-Pekka Isotupa
Kunnanjohtaja
Puistopolku 1
-
Ulla Forsberg
Hallinnon asiantuntija
Puistopolku 1
-
Hellevi Raita
Viestintäkoordinaattori
Puistopolku 1, 02580 Siuntio
Ympäristönsuojelu
-
Jukka Limo
Ympäristötarkastaja
Siuntiontie 504
-
Lotta Juusti
Ympäristöpäällikkö
Siuntiontie 504