Siuntio-päiviä vietetään 7.–8.6 – Ilmoittaudu myyjäksi tai näytteilleasettajaksi päätapahtumaan

Siuntio-päiviä vietetään tänä vuonna 7.–8. kesäkuuta. Siuntio-päivien päätapahtuma järjestetään Kesäpihalla kunnantalon vieressä lauantaina 7. kesäkuuta kello 11–14.
Päätapahtumassa on luvassa perinteistä yhdistysten esittäytymistä ja markkinahumua. Siuntiolaiset yhdistykset, yritykset ja toimijat voivat tulla myymään tuotteitaan maksutta ja järjestää ohjelmaa. Näytteilleasettajien pitää tuoda omat pöydät. Myyntikojut sijoitetaan kesäpihan hiekkakentälle. Paikalla on myös Sipe-peikko! Muu ohjelma on vielä suunnitteilla.
Ohjelmaa järjestetään myös eri puolilla kuntaa. Päätapahtuman jälkeen lauantai-iltapäivänä ja sunnuntaina on luvassa opastuksia Siuntion eri nähtävyyksissä, ja muun muassa Fanjunkarsissa ja Siuntion VPK:lla on avoimet ovet. Uututena ohjelmassa on yöllinen linturetki. Kerromme ohjelmasta tarkemmin myöhemmin.
Myyjät ja näytteilleasettajat voivat ilmoittautua Siuntio-päivään alla olevasta linkistä 18.5. mennessä.
Haluatko järjestää muuta ohjelmaa Siuntiossa Siuntio-päivien aikana? Ilmoita siitäkin meille, niin sisällytämme sen markkinointiimme.
Kesäpiha
-
Åke Tottin tie 4, 02580 Siuntio
Näytä palvelupaikka kartalla Åke Tottin tie 4(siirryt toiseen palveluun)